9. třída

28/1

Vážení rodiče,

pololetní hodnocení vašeho dítěte formou výpisu vám bylo odesláno na mailovou adresu. Děkuji pěkně za zpětnou vazbu ve smyslu, že jste dokument obdrželi. Petr Tyrmer, TU

 

 

Vážení rodiče,

v současné době se žáci vzdělávají s využitím aplikace MS Teams. Probíhají zde online hodiny, žáci mají k dispozici studijní materiály, dostávají zadání testů a domácích úkolů. S žáky jsme tedy každý den v kontaktu.

Nadále požadujeme pečlivé vedení sešitů. Po čtvrtletní pedagogické poradě budete o výsledcích vzdělávání vašich dětí individuálně informováni emailem. Nejpozději do 24. 11. 2020. Informace o vzdělávání rádi poskytneme i průběžně. Na 25. 11. plánuji od 17:00 individuální konzultace v teams s rodiči. Přihlášení přes účet žáka. Pokud budete potřebovatneváhejte mě kontaktovat na emailu: tyrmer@centrum.cz

S přáním pevného zdraví 
P. Tyrmer

ANGLIČTINA 29. 10.

MOJI MILÍ,
váš domácí úkol přes prázdniny je: NAUČIT SE PRACOVAT V ZADÁNÍ TEAMS. Je to fakt úplně jednoduché. Máte několik možností. Např.: levý sloupec na obrazovce, zadání klik, otevře se ti zadání, pak buď klikneš na celý název toho úkolu nebo na tři tečky v pravé části. Pokud na tečky, zobrazit v Teams a už do toho píšeš a pak mi to odešleš klikem na odeslat. Co na tom není jasné? Jediný výběr je, že úkol najdeš buď v zadání, nebo ve vlákně našeho týmu, kde se ten úkol taky vždycky objeví. Tak se do toho pusťte a nepřestávejte, dokud na to nepřijdete!!!!
Hezký konec prázdnin. IK 👋

 

 

 

ANGLIČTINA  úterý 27. 10.

Moji milí,

neodkládejte splnění svého domácího úkolu v Teams na poslední chvíli. Zatím mi ho odevzdalo jen pár z vás. Pusťte se do toho. 

Hezký zbytek prázdnin, IK

 

ANGLIČTINA      čtvrtek 15.10.

Moji milí,

zítra máme spolu od 11,20 hod první on-line hodinu. Prosím, přihlašte se včas a mějte připravené učebnice, pracovní sešity, školní sešity, dříve zadané domácí úkoly a něco na psaní. Jsme velmi početná skupina, tak ať stihneme něco udělat. Jak už jsem vám sem psala, sledujte pečlivě tuto stránku své třídy a Teams. Zkuste si i samostatně prozkoumávat možnosti a různé záložky v tomto programu.

Hezký večer, IK

 

 

6. týden - od  12. 10.

Dne 14. 10. začíná povinná distanční výuka. Vyučování začíná v 7:40 (žáci se přihlásí) podle upraveného rozvrhu. Základní platformou je MS Teams, tato aplikace je na PC (přihlášení portal.office.com), ale ke stažení je i do mobilu. Žáci obdrželi přístupové údaje, mají odzkoušen přístup. Pro omlouvání na výuku prosím využívejte můj mail tyrmer@centrum.cz, nebo ještě lépe, rovnou zapište do ŽK a žáci to ofotí a zašlou na můj messenger (prosím neposílat do třídní skupiny). V platformě Teams je kalendář, kde si lze prohlédnout plán setkání a přihlásit se do nich. Je možná komunikace chatem, hlasem, video zpomaluje chod, tak spíše doporučuji vypnout. Dále lze stahovat nebo prohlížet dokumenty uložené v jednotlivých skupinách atd. Není-li zadáno jinak, vypracovávají žáci práce do sešitu. V případě technických problémů se prosím urychleně ozvěte. Petr Tyrmer, TU

ANGLIČTINA 13. 10.           1. týden DV = distanční výuka

Moji milí,

začínáme spolu vyučování na dálku. Prosím vás, uvědomte si, že i tento způsob výuky je povinný a je tedy nutné se ho účastnit.

Prosím, sledujte pečlivě tuto stránku své třídy a současně i svoji skupinu v MS Teams. Zadání a učební látku najdete zde a v Teams ve vaší třídě, Soubory, Výukové materiály. Cvičení, která budete vypracovávat mi prosím, posílejte do čtvrtka 15. 10. (v pátek je budu kontrolovat) na e-mail irena.kadlecova@zsmsnovyknin.cz, do předmětu uvádějte svoje jméno, třídu a skupinu, prosím (např. Kadlecová, 9. 1.). Tato vaše cvičení budou hodnocena.

Tento týden opakujeme příslovce, dávejte pozor na odlišení přídavných jmen a příslovcí, prostudujte si žlutý rámeček v učebnici a moje výukové materiály, které jsem vám dala do Teams. S 1. skupinou jsem se viděla v pondělí, máte tedy práci zadanou. Pro 2. skupinu: PB 12/2 R+R, WB 12/ 1, 2, 3 a věty ve výukových papírech. IVP si vybere polovinu vět.

Nesvolávám žádnou on-line hodinu na zítra, protože my, učitelé, jdeme do školy a budeme se domlouvat na rozložení on-line hodin. Dále prosím, sledujte tuto vaší stránku a Teams.

Mějte se hezky, IK

 

 

6. týden - od  5. 10.

Z - máme mít hotovou mapu s vodními toky, v PÁ test na základní údaje a povrch ČR teorie

Př - ČT - test základy kožní a vylučovací soust., opakujeme řídící soustavy

D - ČT - test Čechy a Rakousko - Uhersko po roce 1848. probíráme svět ve 2. polovině 19. st. (úkol - popisky k obr. Viktoriánská Anglie)

PočP - začneme zpracovávat prezentaci na téma kraje ČR

PV - návrh tř. mikiny, vzít si podklady pro návrhy

5. týden - od úterý 29. 9. (28. 9. je státním svátkem)

30. 9. ZRUŠENA exkurze druhého stupně do IQLANDIE v Liberci

 

Milí deváťáci,

vzhledem k tomu, že se již 22.9. uvidíme, opakujte jen to, co jsme dosud procvičovali, budeme psát z vedlejších vět, tak se zaměřte na ně. Prověrka z literatury se přesouvá na úterý, počítejte s ní.

Mějte se fajn a buďte zdraví.

S pozdravem

J. Zouchová

 

 

 

17. 9. 2020 - Mat: učebníce M1 pro 9. ročník strana 5, zopakovat ekvivalentní úpravy rovnic a základní postup při řešení rovnice. Na straně šest udělat cvičení 3 a 4. Na úterý připravit případné dotazy. Miloš Krátký

3. týden - od 14. 9.

15. 9. Turistický pochod údolím Kocáby, očekávaný příchod po 13:30. S sebou turist. oblečení a obuv (sledujte předpověď počasí), dostatek nápojů a svačiny (u hřiště v Lečici možnost opékání špekáčků apod.).

Rozvrh pro školní rok 2020/2021- ke stažení zde (změna: páteční šestá hodina je přesunuta na středeční osmou, v pátek vyučování tedy končí ve 12:05)