Týden od 21.10. do 25.10.

ANGLIČTINA, 15. 10. 2019

Moji milí nepřítomní sportovci, dnes jsem zadávala domácí opakování WB 12/2,3. Opakujeme už poněkolikáté minulý čas prostý a minulý čas průběhový. Ve cvičení č. 2 napište 5 vět v min. prostém, ve cvičení č. 3 napište 5 vět v minulém průběhovém. Věty si vybíráte různé z těch uvedených nahoře. Už jsme si je procvičili v minulém unitu. Uvidíme se ve čtvrtek a doufám, že nikdo nebude vyprávět, že nevěděl, co má dělat.

D - ko. sešitů, to platí i pro ostatní mé předměty

Z - NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, práce s PL a mapou / zk. Rusko

Př - NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, test OS ve ČT, ÚT opravy předešlých témat

F - ÚT donést: vedoucí sk. A odevzdají lab. práci; ČT a PÁ test: př. na rychlost

PV - ODEVZDÁVÁTE elektronicky popis své osobnosti, vypracováváte podle zápisků a prezentace, máte ji i v mailu

21.10. Ch test: směsi a oddělovací postupy, nezapomeňte si dokončit pracovní list jako přípravu na test! (pro chybějící je k dispozici na https://www.zshavl.cz/chemie/8_rocnik/smesi.html - směsi-opakování-pracovní list

Týden od 14.10. do 18.10.

Mat

Dokončíme souhrnná cvičení strana 37-39. Ve středu začneme číselné výrazy.

Čj

V pondělí píšeme odložený test na vedlejší věty, opakujte si spojovací výrazy u poměrů, je to základ ke správnému pochopení. Vy, co jste chyběli, doplňte si učivo, zapište si poznámky. Také nás čeká kontrolní diktát /v pátek/, proto opakujte pravopis. Nezapomeňte na úkol z literatury.

Hezký zbytek neděle.

Jana Zouchová

D - test; vše do Anglie

Z - ČT - test Sev. Evropa, NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

Př - NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, test OS příští týden, tento týden opravy předešlých témat

F - ÚT donést: opravy testů na hustotu s úkolem na rychlost na druhé straně listu; vedoucí sk. A odevzdají lab. práci; Vláďa a Michal Měření ryhlosti

PV - popis své osobnosti, připravte se podle zápisků

18. 10. Ch: zájemci druhý pokus filtrace vody, příprava na test: směsi a oddělovací postupy

Týden od 7. 10. do 11. 10.

Mat: Procvičujeme Pythagorovu větu. Počítáme slovní úlohy. Test 9. 10. Pak budeme dělat souhrnná cvičení strana 37.

Týden od 30.9. do 4.10.

Čj: Při mluvnici budeme procvičovat větu jednoduchou a souvětí a druhy vedlejších vět. Nezapomeňte na úkol z literatury a učte se, brzy budeme psát prověrku a budu zkoušet. Při slohu budeme procvičovat charakteristiku literární postavy, začněte přemýšlet, kterou postavu budete popisovat. Přeji hezký zbytek neděle. Jana Zouchová

Př - test tkáně ve ÚT, NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

D - zk. do tématu Anglie

F - test Práce v ÚT, PÁ laboratorní práce na hustotu

Z - test S. Evropa ČT, NOSIT S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

Týden od 30.9. do 4.10.

ČJ - V pondělí při mluvnici budeme procvičovat vedlejší věty včetně doplňkové, následující hodinu budeme psát testík. připomínám úkol z literatury. Nezapomeňte také na sloh, máte odevzdat vypravování.

Z - ČT: zk. Rusko a test V. Evropa (chybějící, opravy), S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY

Př - ČT umět téma tkáně a chybějící píší Znaky a vývoj čl. (a ti co opravují také)

F - ČT a PÁ laboratorní práce na hustotu, ZMĚNA: test "práce" další týden v úterý

30. 9. Ch test: bezpečnost v laboratoři, piktogramy, chemické nádobí, chem. značky (O, H, N, Na, S, P, Cl, Au, Fe, C)

4. 10. Ch praktický úkol: Vyčisti vodu z Kocáby. Toto si připravte!!: 1/ utvořte si skupiny (2 až 5 žáků ve skupině) 2/ sestavte si alespoň jeden improvizovaný filtr na čištění vody. (dopotučuji použít jako nálevku obrácenou PET láhev, odříznout dno, od uzávěru nahoru navrstvit filtrační materiál dle vlastního výběru)  - přesunuto na pondělí 7. 10.

Týden od 23.9. do 27.9.

Út: Exkurze

Z: PO zk. Rusko, S SEBOU KRESLÍCÍ POTŘEBY, Čt test V. Evropa

Př: ČT 5´Vývoj a znaky člověka

F: test př. na hustotu + opravy převody

Ch: probíráme směsi, učebnice od str. 10

Týden od 16.9. do 20.9.

Mat -Druhá mocnina a odmocnina=probráno. Ti co nepsali, budou zkoušení. V pondělí začneme Pythagorovu větu.

Z - zk. Rusko, nalepit do seš. příp. dopracovat státy V. Evropy

F - DÚ na hustotu, příští týden př. na známky a opravy převodů, v pátek věci na F celá třída, bude místo M

Čj: Při mluvnici budeme opakovat rozbor věty jednoduché a vedlejší věty. Brzy budeme psát z tohoto učiva test. Při slohu budeme opakovat charakteristiku a budeme psát slohovou práci. V hodinách literatury se budeme seznamovat s dalšími kronikami.

Přeji hezký víkend.

J. Zouchová

Týden od 9. 9.

11. 9. Pochod údolím Kocáby, sraz ve škole do 7:40, návrat cca ve 13:30. S sebou turistické oblečení a obuv, pití, 2 svačiny (při druhé zastávce bude možnost si opéct špekáčky apod., tak zájemci se jimi vybavte)

Požadavky na vybavení:

F, Z - kalkulačka, nůžky, lepidlo v tyčince, rýsovací a kreslící potřeby (tyto kromě kalkulačky i na Př, D, Pv), sešity ať pokračují z loni, na Pv euroobal na projekty

Ch -  sešit A4, nůžky, lepidlo v tyčince, pravítko, kalkulačka na výpočty povolena

Přeji příjemný poslední prázdninový víkend!

V PO skončí vyučování v 8:25 (jedou pvní autobusy). Úterý bude pouze dopolední vyučování, první 3 h třídnické, od středy již i odpolední vyučování.

S pozdravem Petr Tyrmer, TU