8.B třída

Milá osmá B,

vzhledem k tomu, že se již v úterý bude probíhat normální výuka, opakujte si to, co jsme se již učili, tedy doplněk a doplňkovou větu. Vypracujte proto domácí úkol, cv. 5 a,b/str.77, pište na papír, věty opište a plňte zadané úkoly. Dále do školních sešitů vypracujte cv. 12/str. 84, ale pouze prvních pět souvětí, tedy ke slovu doplňková. Toto cvičení budeme společně kontrolovat při hodině. Nezapomeňte na úkol z literatury.

Mějte se fajn a buďte zdraví.

S pozdravem

J. Zouchová

 

 

 

 

 

Matika, zadání 18. – 21. 9.


Stále opakujeme učivo ze 7. ročníku.
           1. Komu stále nejdou příklady na procenta, tak neváhejte procvičovat na stránkách Alfbook. Případně použijte nějaký materiál dostupný na webu – pro pochopení volte videa na YouTube
(např.: https://www.youtube.com/watch?v=Tbkonx6Iyjo&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=ve2c8WxRuSs&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=w08rAys1ryg&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=4 )

Příkladů na procvičení je na webu také plno.

            2. Úkol na úterý je:
a. narýsovat trojúhelník ABC, který má délku strany c = 60 mm, úhel α = 30°, úhel β = 70°. Konstrukce bude obsahovat 1) ROZBOR, 2) POSTUP KONSTRUKCE, 3) KONSTRUKCI, 4) DISKUZI. (Kdyby měl někdo problém s postupem konstrukce, tak se inspirujte zde: https://www.youtube.com/watch?v=bB4C2BYcKxk&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=11 )
b. vyhledejte si v sešitě z minulého roku nebo na Internetu vzoreček pro výpočet obsahu trojúhelníku, rovnoběžníku a lichoběžníku. Všichni si je přepište do sešitu, budeme s nimi v příštích hodinách pracovat.


Kdyby byl nějaký dotaz, tak jsem k dispozici na telefonu 725502645, emailu: mvojir@zsmsnovyknin.cz nebo na naší WhatsApp skupině.


S pozdravem Milan Vojíř

 

14. - 18. 2020

15. 9. Turistický pochod údolím Kocáby, očekávaný příchod po 14:00. S sebou turist. oblečení a obuv (sledujte předpověď počasí), dostatek nápojů a svačiny (u hřiště v Lečici možnost opékání špekáčků apod.).

První týden

Rozvrh pro školní rok 2020/2021- ke stažení zde