8.B třída

VÝCHOVA K OBČANSTVÍ 15.11.

V Teamu Výchova k občanství 8.B najdete v Zadání úkol, který je ke splnění do středy 18.11. 23:59.

Mějte se hezky. PH

 

13. 11.

Vážení rodiče,

rád bych zopakoval, že v současné době se žáci 8.B vzdělávají s využitím aplikace MS Teams. Probíhají zde online hodiny, žáci mají k dispozici studijní materiály, dostávají zadání testů a domácích úkolů. S žáky jsme tedy každý den v kontaktu.

Pro informace o výsledcích vzdělávání vašich dětí mne, prosím, neváhejte kontaktovat na emailu: milan.vojir@zsmsnovyknin.cz, případně i telefonicky na čísle:725 502 645.

S přáním pevného zdraví 
Milan Vojíř


ANGLIČTINA 29. 10.

MOJI MILÍ,
váš domácí úkol přes prázdniny je: NAUČIT SE PRACOVAT V ZADÁNÍ TEAMS. Je to fakt úplně jednoduché. Máte několik možností. Např.: levý sloupec na obrazovce, zadání klik, otevře se ti zadání, pak buď klikneš na celý název toho úkolu nebo na tři tečky v pravé části. Pokud na tečky, zobrazit v Teams a už do toho píšeš a pak mi to odešleš klikem na odeslat. Co na tom není jasné? Jediný výběr je, že úkol najdeš buď v zadání, nebo ve vlákně našeho týmu, kde se ten úkol taky vždycky objeví. Tak se do toho pusťte a nepřestávejte, dokud na to nepřijdete!!!!
Hezký konec prázdnin. IK 👋

 

 

ANGLIČTINA  úterý 27. 10.

Moji milí,

neodkládejte splnění svého domácího úkolu v Teams na poslední chvíli. Zatím mi ho odevzdalo jen pár z vás. Pusťte se do toho. 

Hezký zbytek prázdnin, IK

 

 

 

ANGLIČTINA     středa 14. 10.

Moji milí,

od zítřka 15. 10. nám začíná on-line vyučování angličtiny. Prosím, sledujte pečlivě kalendář v Teams, jsou tam uvedena data a časy našich setkání. Budeme se vidět a slyšet přesně podle našeho běžného rozvrhu. Prosím vás o dodržování času, protože učím i jiné ročníky. Znovu připomínám povinnou účast, bude se dělat docházka, nepřihlášení budou muset svoji nepřítomnost omlouvat.

Na hodinu mějte připravený sešit, slovníček, pracovní sešit, učebnici a něco na psaní poznámek. Buďte průběžně připravení na možnost zkoušení slovíček nebo čtení a překlad textu z učebnice. Zítra ještě zkoušet nebudu, ale příští týden už ano.

HWK na pátek: zítra si o něm povíme: prostudujte si pracovní listy, které máte v Teams, doplňte cvičení, které je zadané na pátek, to poslední je až na úterý

Mějte se hezky, IK

 

12. 10. poznávačka PTÁCI 2, 19. 10. test: vačnatci až zajícovci + poznávačka

6. týden - od  5. 10.

M - 9. 10. test Povrch a objem hranolu.

F - převody test v PO + malý DÚ

D - gotika 

 

26. 9 2020 Třídnická informace:

Bohužel musím oznámit, že došlo ke zrušení výletu plánovaného dne 30. 9. do iQlandie v Liberci.

24. 9. Mat. pro ty co chybějí:

Zítra píšeme z konstrukce trojúhelníku, dále jsme opakovali středovou souměrnost a rozdělení čtyřúhelníků. Pro zopakování využijte například:

https://www.youtube.com/watch?v=4Fhhw6MNaFo&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=9

https://www.youtube.com/watch?v=bcmw23b-Xxk&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=1

 

 

Dne 30. 9. se uskuteční výlet druhého stupně do iQLANDIE v Liberci. Odjezd autobus v 7:40,předpokládaný návrat v 17:00Financování dopravy zajišťuje Místní akční skupina Brdy–Vltava. Žáci budou platit pouze vstupné ve výši 130 Kč.

 

Milá osmá B,

vzhledem k tomu, že se již v úterý bude probíhat normální výuka, opakujte si to, co jsme se již učili, tedy doplněk a doplňkovou větu. Vypracujte proto domácí úkol, cv. 5 a,b/str.77, pište na papír, věty opište a plňte zadané úkoly. Dále do školních sešitů vypracujte cv. 12/str. 84, ale pouze prvních pět souvětí, tedy ke slovu doplňková. Toto cvičení budeme společně kontrolovat při hodině. Nezapomeňte na úkol z literatury.

Mějte se fajn a buďte zdraví.

S pozdravem

J. Zouchová

 

 

 

 

 

Matika, zadání 18. – 21. 9.


Stále opakujeme učivo ze 7. ročníku.
           1. Komu stále nejdou příklady na procenta, tak neváhejte procvičovat na stránkách Alfbook. Případně použijte nějaký materiál dostupný na webu – pro pochopení volte videa na YouTube
(např.: https://www.youtube.com/watch?v=Tbkonx6Iyjo&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=ve2c8WxRuSs&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=w08rAys1ryg&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=4 )

Příkladů na procvičení je na webu také plno.

            2. Úkol na úterý je:
a. narýsovat trojúhelník ABC, který má délku strany c = 60 mm, úhel α = 30°, úhel β = 70°. Konstrukce bude obsahovat 1) ROZBOR, 2) POSTUP KONSTRUKCE, 3) KONSTRUKCI, 4) DISKUZI. (Kdyby měl někdo problém s postupem konstrukce, tak se inspirujte zde: https://www.youtube.com/watch?v=bB4C2BYcKxk&list=PLSqKJP6W-MUafwT6iojIleXPeZId_iYeE&index=11 )
b. vyhledejte si v sešitě z minulého roku nebo na Internetu vzoreček pro výpočet obsahu trojúhelníku, rovnoběžníku a lichoběžníku. Všichni si je přepište do sešitu, budeme s nimi v příštích hodinách pracovat.


Kdyby byl nějaký dotaz, tak jsem k dispozici na telefonu 725502645, emailu: mvojir@zsmsnovyknin.cz nebo na naší WhatsApp skupině.


S pozdravem Milan Vojíř

 

14. - 18. 2020

15. 9. Turistický pochod údolím Kocáby, očekávaný příchod po 14:00. S sebou turist. oblečení a obuv (sledujte předpověď počasí), dostatek nápojů a svačiny (u hřiště v Lečici možnost opékání špekáčků apod.).

První týden

Rozvrh pro školní rok 2020/2021- ke stažení zde