8.A třída

MATEMATIKA
 
Připomínám, že v pondělí 24.5. si napíšeme písemku na téma řešení lineárních rovnic. Bude tam 6 úloh + 1 bonusová. Objeví se tam mimo jiné rovnice obsahující závorku, rovnice obsahující zlomek, rovnice v součinovém tvaru. Součástí hodnocení bude i zkouška (kromě úlohy 1).
P.H.

Vážení rodiče,

pololetní hodnocení vašeho dítěte formou výpisu vám bylo odesláno na mailovou adresu. Děkuji pěkně za zpětnou vazbu ve smyslu, že jste dokument obdrželi. Jitka Tyrmerová, TU

 

MATEMATIKA 25.11.

  • Připomínám, že v pondělí 30.11., tentokrát už ve škole, si napíšeme test - Pythagorova věta v prostoru. Budu se těšit až se konečně opět setkáme.
  • PH

Vážení rodiče,

   v současné době se žáci 8.A vzdělávají s využitím aplikace MS Teams. Probíhají zde online hodiny, žáci mají k dispozici studijní materiály, dostávají zadání testů a domácích úkolů. S žáky jsme tedy každý den v kontaktu.

Nadále požadujeme pečlivé vedení sešitů. Po čtvrtletní pedagogické poradě budete o výsledcích vzdělávání vašich dětí individuálně informováni emailem. Nejpozději do 24. 11. 2020. Informace o vzdělávání rádi poskytneme i průběžně. Pokud budete potřebovatneváhejte mě kontaktovat na emailu: jt20@centrum.cz. Pro kontakt lze také využít aplikaci MS Teams z účtu vašeho dítěte.

S přáním pevného zdraví 
J. Tyrmerová

VÝCHOVA K OBČANSTVÍ 15.11.

V Teamu Výchova k občanství 8.A najdete v Zadání úkol, který je ke splnění do středy 18.11. 23:59.

Mějte se hezky. PH

 

ANGLIČTINA 29. 10.

MOJI MILÍ,
váš domácí úkol přes prázdniny je: NAUČIT SE PRACOVAT V ZADÁNÍ TEAMS. Je to fakt úplně jednoduché. Máte několik možností. Např.: levý sloupec na obrazovce, zadání klik, otevře se ti zadání, pak buď klikneš na celý název toho úkolu nebo na tři tečky v pravé části. Pokud na tečky, zobrazit v Teams a už do toho píšeš a pak mi to odešleš klikem na odeslat. Co na tom není jasné? Jediný výběr je, že úkol najdeš buď v zadání, nebo ve vlákně našeho týmu, kde se ten úkol taky vždycky objeví. Tak se do toho pusťte a nepřestávejte, dokud na to nepřijdete!!!!
Hezký konec prázdnin. IK 👋

 

 

 

ANGLIČTINA  úterý 27. 10.

Moji milí,

neodkládejte splnění svého domácího úkolu v Teams na poslední chvíli. Zatím mi ho odevzdalo jen pár z vás. Pusťte se do toho. 

Hezký zbytek prázdnin, IK

 

 

Ch - https://www.youtube.com/playlist?list=PLu9YmWHGvyyuHFQybnXu_RybgtAHlYKS-  odkaz na videa zadávaná do výuky

19. 10. zadáno: (Ch, 08) Směsi a jejich základní typy a (Ch, 09) Oddělování složek směsí

ANGLIČTINA 13. 10.           1. týden DV = distanční výuka

Moji milí,

začínáme spolu vyučování na dálku. Prosím vás, uvědomte si, že i tento způsob výuky je povinný a je tedy nutné se ho účastnit.

Prosím, sledujte pečlivě tuto stránku své třídy a současně i svoji skupinu v Office 365 - Teams. Zadání a učební látku najdete zde a v Teams ve vaší třídě, Soubory, Výukové materiály. Cvičení, která budete vypracovávat mi prosím, posílejte do čtvrtka 15. 10. (v pátek je budu kontrolovat) na e-mail irena.kadlecova@zsmsnovyknin.cz, do předmětu uvádějte svoje jméno, třídu a skupinu, prosím (např. Kadlecová, 9. 1.). Tato vaše cvičení budou hodnocena.

Tento týden opakujeme jsme spolu začali minulý čas průběhový, za domácí úkol jste měli zadní stranu mého pracovního listu. Znovu si projděte, jak se min. čas průběhový tvoří a kdy ho používáme. Zkopíruji vám ten samý papír ještě do Teams (pro případ, že ho už někdo ztratil). Ta zadaná zadní strana je vaše cvičení pro tento týden.   

Nesvolávám žádnou on-line hodinu na zítra, protože my, učitelé, jdeme do školy a budeme se domlouvat na rozložení on-line hodin. Dále prosím, sledujte tuto vaší stránku a Teams.

Mějte se hezky, IK

 

13. 10. poznávačka PTÁCI 2, 20. 10. test: vačnatci až zajícovci + poznávačka

6. týden - od  5. 10.

F - převody test v PO + malý DÚ

D - gotika - lepíme v sešitě 

 

Dne 30. 9. se uskuteční výlet druhého stupně do iQLANDIE v Liberci. Odjezd autobus v 7:40,předpokládaný návrat v 17:00Financování dopravy zajišťuje Místní akční skupina Brdy–Vltava. Žáci budou platit pouze vstupné ve výši 130 Kč.

Milá osmá A,

vzhledem k tomu, že od úterý 22.9. se budeme zase normálně učit, opakujte si pouze rozbor vět jednoduchých, vypracujte domácí úkol na papír na str. 77/cv. 3a, opište věty, podtrhněte všechny přívlastky a určete jejich druh. Doporučuji si zopakovat slovesný rod. Vrátíme se k němu a budeme psát test.

Mějte se fajn a buďte zdraví.

S pozdravem

J. Zouchová 

 

 

 

 

MATEMATIKA 17.9.:

Zdravím vás,

zde jsou domácí úkoly na úterý 22.9.:

1) náš původní domácí úkol, který jsme si zadávali ve středu, a který měl být na čtvrtek, cvičení 2A a) na straně 16, stále platí. K tomu si přidáme C (také str. 16). Dejte si záležet, ať tam nechybí postup. Pro ty kdo to ztratil je tu odkaz:

https://drive.google.com/file/d/13xqYucRV1mHQeASiGs2tmDTznuQWtP6k/view?usp=sharing

2) Přečtěte si tuto stránku, na které jsou věty o shodnosti trojúhelníků:

https://drive.google.com/file/d/1Zp7FdEZCf4aOuk_HPGnZfhfSx1Xm11V7/view?usp=sharing

3) Doplňte a nalepte si do sešitu tu tabulku, kterou jsme si rozdávali ve středu. Pro připomenutí/vytisknutí, zde:

https://drive.google.com/file/d/1_oxac7Jl6SGYH0aO7l1P8II3pOJmHZ1M/view?usp=sharing

4) Nastudujte větu USU, napište si do sešitu její definici - viz odkaz 2) a pokuste se setrojit trojúhelník podle této věty - cv. 15 na straně 112, podobně jako u předchozích vět o trojúhelnících i s postupem. Zde je odkaz:

https://drive.google.com/file/d/1hlxAU4SQrUXAgZKG2JqmHCalJgLEP1D2/view?usp=sharing

Mějte se hezky, Pavlína Hejrová

 

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že učitel 2. stupně byl testován na nemoc způsobenou Covidem 19 a jeho test byl pozitivní, přistoupilo vedení školy k mimořádnému opatření. Žáci a učitelé 2. stupně zůstanou od 17. 9. 2020 doma. Obědy ve školní jídelně budou odhlášeny.
Další informace se dozvíte během čtvrtka.
 
Mgr. Miloš Krátký
ředitel

Rozvrh pro školní rok 2020/2021- ke stažení zde