7.B třída

ANGLIČTINA  úterý 27. 10.

Moji milí,

neodkládejte splnění svého domácího úkolu v Teams na poslední chvíli. Zatím mi ho odevzdalo jen pár z vás. Pusťte se do toho.

Hezký zbytek prázdnin, IK

ANGLIČTINA  čtvrtek 15. 10.

Moji milí,

dnešní hodina byla dost povedená, byla jsem moc ráda, že jste se všichni konečně dokázali připojit. Velmi mě mrzí, že máte tu potřebu mi hodinu kazit vzájemným vypínáním spolužáků. Doufám, že už jste si to zkusili a teď toho hodně rychle necháte. Ruší nás to všechny od práce, která už tak je dost ztížená distančními podmínkami výuky.

Stupňování přídavných jmen jsem vám znovu zadala do Zadání v Teams. Je to ten samý úkol, který jsem vám už posílala. Prosím, vypracujte to tam a odešlete mi to odsud. Kdo už mi to poslal, prosím, udělejte to ještě jednou, ať vidím, jak to funguje.

Uvidíme se zítra, mějte se hezky, IK

ANGLIČTINA     středa 14. 10.

Moji milí,

dneska jste mi udělali velkou radost, krásně jste se připojovali na on-line vyučování, děkuji.

od zítřka 15. 10. nám začíná on-line vyučování angličtiny. Prosím, sledujte pečlivě kalendář v Teams, jsou tam uvedena data a časy našich setkání. Budeme se vidět a slyšet přesně podle našeho běžného rozvrhu. Prosím vás o dodržování času, protože učím i jiné ročníky. Znovu připomínám povinnou účast, bude se dělat docházka, nepřihlášení budou muset svoji nepřítomnost omlouvat.

Na hodinu mějte připravený sešit, slovníček, pracovní sešit, učebnici a něco na psaní poznámek. Buďte průběžně připravení na možnost zkoušení slovíček nebo čtení a překlad textu z učebnice. Zítra ještě zkoušet nebudu, ale příští týden už ano.

HWK: na zítra je ten z 13. 10.

Mějte se hezky, IK

ANGLIČTINA 12. 10.           1. týden DV = distanční výuka

Moji milí,

začínáme spolu vyučování na dálku. Prosím vás, uvědomte si, že i tento způsob výuky je povinný a je tedy nutné se ho účastnit.

Prosím, sledujte pečlivě tuto stránku své třídy a současně i svoji skupinu v Office 365 - Teams. Zadání a učební látku najdete v Teams ve vaší třídě, Soubory, Výukové materiály. Cvičení, která budete vypracovávat mi prosím, posílejte do čtvrtka 15. 10. (v pátek je budu kontrolovat) na e- mail irena.kadlecova@zsmsnovyknin.cz. Tato vaše cvičení budou hodnocena (známkována).

Tento týden opakujeme stupňování přídavných jmen. Vypracujte do pátku WB 10/1, 2, 3 a nastudujte výukové materiály v Teams. Zítra se neuvidíme, ani neuslyšíme, schůzku v Teams svolávám na čtvrtek 15. 10. od 12,10 hod. Doufám, že se uvidíme a uslyšíme.

Mějte se hezky a nezapomeňte vypracovat zadání ze všech předmětů, a to nejen z angličtiny.

IK

Matematika 12. a 13. 10. - Distanční výuka

Dobrý den,

materiály na matematiku zasílám emailem. Prosím, vypracované příklady mi pošlete opět na email do středy, kdy vám pošlu zadání na další dva dny.

Lenka Petříková

Výuka na týden 12-16. 10.

Př

Probíráme HMYZ. Využijte videa z tohoto odkazu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLu9YmWHGvyyv-lxIE0RvZ8DaOJXFb6lDT

k opakování se podívejte na video č. 26  Př, 44 - Hmyz, proměna nedokonalá a dokonalá (dobrovolné opakování - videa 27 až 31)

nová látka: video č. (Př, 50) - Hmyz s proměnou dokonalou (síťokřídlí, chrostíci) a video č.  (Př, 51) - Motýli 1 (úvod, denní motýli) od 15. 10. i č.  (Př, 51) - Noční motýli

v případě dotazů pište na jt20@centrum.cz

ČJ učebnice Hravá čeština str. 60/cv. 9, 10, 11, 12

(Žáci s IVP cv. 12 nedělají)

NJ Opakujte si slovíčka a vypište si minimálně 3 pozdravy při setkání a 3 pozdravy při loučení (máme je zapsány v sešitě). Dále bude vašim úkolem si najít na internetu alespoň 4 webové stránky, které jsou zaměřeny na výuku v německém jazyce, a alespoň jeden online slovník.

Dějepis: Prosím, zopakujte si probranou látku (úvod do středověku). Vypracujte si zadané otázky na test, který se vám přesouvá do týdne výuky ve škole (tj. na 21. 10.).

Cčj Dopsat a dodělat zbytek vět. V týdnu ve škole (19. 10.) z podobných píšeme písemku.

Pěkný zbytek víkendu a děkuji za zlepšení přípravy.

J. Š.

pátek 9. 10. odpoledne

Podívejte se na Teams, prosím. Děkuji. IK

pondělí, 5. 10.

Moji milí, zítra první hodinu nebudete mít matematiku, budeme mít třídnickou hodinu. Všichni přijďte rovnou do angličtiny.

Hezké odpoledne, IK

22. 9. úterý

Moji milí, vzkazovala jsem vám, abyste si zítra vzali angličtinu do školy. NEBERTE. Uvidíme se normálně až ve čtvrtek. Zítra supluji

v 7. A a ne u vás. Omlouvám se za zmatky.

Hezké odpoledne, IK

ČJ Milí žáci, prosím, zopakujte si grafické znázornění věty jednoduché, dále poprosím, přineste si do výuky na úterý (22. 9.) vypracované následující zadání z učebnice Hravá čeština:

str. 6/ cv. 10, 11, 12. Žáci s IVP si vypracují pouze cvičení 10 a 12.

(Nemít učebnici není omluva, kdokoliv ze spolužáků, nás vyučujících vám ji za kouzelné slovo rád ofotí.)

V úterý si rovněž napíšeme test na základní a rozvíjející větné členy + grafické znázornění věty jednoduché! (ivp grafické znázornění pouze zsd)

Dějepis - vypracujte si otázky, které jsem vám v rámci opakování zadala si připravit na test (viz info v sešitě a neúspěšná kontrola minulou hodinu)

NJ - opakujte si výslovnost a zkuste si do hranatých závorek přepsat následující spojení/slova se správnou výslovností (viz najdete v sešitě):

EI -

IE-

Ü-

Ä-

Ö-

EU-

Seite-

zwischen-

Pěkný den všem a děkuji za pečlivou přípravu.

Šteflová Jana

čtvrtek, 17. 9.

Moji milí,

tak tu máme karanténu. Pokud se neobjeví nějaké další komplikace a pozitivní případy Covid-19, bude jen krátká, uvidíme se

opět ve škole v úterý, 22. září.

Máte nyní čas, dopsat si všechny sešity, které vám třeba chyběly, slovíčka, věty a nepravidelná slovesa z angličtiny si znovu projít a doučit se je, zopakovat si novou látku v ostatních předmětech. Překonejte svoji lenost a snažte se :-) se učit !!!

Hezký víkend, IK

Rozvrh pro školní rok 2020/2021- ke stažení zde