7. A třída

Vážení rodiče a žáci,

od 30. listopadu 2020 bude probíhat prezenční výuka. U žáku 6. až 8. ročníku bude probíhat výuka v tzv. rotaci – jeden týden prezenční výuka, jeden týden distanční výuka.

V týdnu od 30. 11. do 4. 12. se prezenčně vzdělává 6. A, 7. A, 8. A.

Prosím, nezapomeňte tedy, co bylo vám řečeno na hodině a sděleno i vašim rodičům mailem. V pondělí se na vás těším ve škole. Rozvrh zůstává podobný s tím rozdílem, že budete na CČJ, VV a jiné půlené předměty, kde vám odpadá tělesná výchova a sportovní hry, spojeni. Případné nejasnosti probereme ve škole. V pondělí pojedete normálně dle rozvrhu, ale němčinu bychom si nechali na úterý.

S milým pozdravem

Šteflová Jana

 

VÝCHOVA K OBČANSTVÍ 15.11.

Teamu Výchova k občanství 7.A najdete v Zadání úkol, který je ke splnění do středy 18.11. 23:59.

Mějte se hezky. PH

 

19.10. AJ - Angličtinu budeme mít ve čtvrtek a v pátek online ( v teamsech) dle normálního rozvrhu, takže čtvrtek (7:40- 8:25) a pátek (9:35- 10:20). Již máte poslané pozvánky. 

Př 

Probíráme HMYZ. Využijte videa z tohoto odkazu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLu9YmWHGvyyv-lxIE0RvZ8DaOJXFb6lDT

video č. (Př, 51) - Noční motýli, (Př, 52) Dvoukřídlí - prostudovat, zapsat poznámky

Za kapitolu motýli vypracujte do sešitu otázky z učebnice str. 77 dole

Angličtina - 16.10. 

přes gmailovou adresu jsem vám poslala odkaz na úkol - lze otevřít přes zelený čtvreček v těle emailu (FILL OUT IN GOOGLE FORMS).  Pokud nemůžete otevřít zkuste přes tento link - https://forms.gle/CTTHmBQVvXWmghBa8
Protože jsem do pondělka včetně nemocná, udělejte úkol místo dnešní hodiny. V pondělí pošlu další práci. Online hodinu budeme mít ve čtvrtek a v pátek. Pošlu samozřejmě předem další informace. Vše je stále jen opakování - přítomný čas prostý a průběhový jsme dělali již v loňském roce. Slovíčka, která neznáte, si pište do sešitu zezadu. Všechny informace máte ve svých emailových schránkách. 
 

Matematika 12. a 13. 10. - Distanční výuka

Dobrý den,

materiály na matematiku zasílám emailem. Prosím, vypracované příklady mi pošlete na email do středy, kdy vám pošlu zadání na další dva dny.

Lenka Petříková

Týden distanční výuky 12.16. 10.

Př 

Probíráme HMYZ. Využijte videa z tohoto odkazu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLu9YmWHGvyyv-lxIE0RvZ8DaOJXFb6lDT

k opakování se podívejte na video č. 26  Př, 44 - Hmyz, proměna nedokonalá a dokonalá (dobrovolné opakování - videa 27 až 31)

nová látka: video č. 32 (Př, 50) - Hmyz s proměnou dokonalou (síťokřídlí, chrostíci) a video č. 33 (Př, 51) - Motýli 1 (úvod, denní motýli)

v případě dotazů pište na jt20@centrum.cz

ČJ učebnice Hravá čestina str. 60/cv. 9, 10, 11, 12

(Žáci s IVP cv. 12 nedělají)

NJ Opakujte si slovíčka a vypište si minimálně 3 pozdravy při setkání a 3 pozdravy při loučení (máme je zapsány v sešitě). Dále bude vašim úkolem si najít na internetu alespoň 4 webové stránky, které jsou zaměřeny na výuku v německém jazyce, a alespoň jeden online slovník.

Dějepis: Prosím, zopakujte si probranou látku (úvod do středověku). Mailem vám zašlu prezentaci, kterou jsme dělali minule. Jsou v ní uvedeny otázky na test, který se vám přesouvá do týdne výuky ve škole (tj. na 20. 10.)

V pondělí 12. 10. ve 12. 10–12.55 by proběhlo online setkání v Microsoft Teams. Prosím, zkuste se všichni zítra nějak připojit. Kdyby to nešlo, ukončili bychom naše setkání dříve a zkusili přes skype/maily vyřešit problémy. Další týden by se pak ve škole s techniky dořešil problém.

Cčj Dopsat a dodělat zbytek vět. V týdnu ve škole (19. 10.) z podobných píšeme písemku.

Pěkný zbytek víkendu všem.

P. S. Vše společně zvládneme! Učení zdar!

J. Š.

Milí žáci a rodiče. Vzhledem k dané situaci nás opět čeká distanční výuka. Rozdíl bude v tom, že se vám bude střídat týden výuky doma (12.16. 10.) s týdnem vyučování ve škole (19.23. 10.). Viz červeně zvýrazněné důležité informace níže! Novinkou pro distanční výuku bude využívání nově zavedené aplikace Microsoft Teams. K této aplikaci jste dostali v týdnu svá přístupová hesla a některým se povedlo úspěšně přihlásit. Bohužel se to nepovedlo všem, navíc spousta z vás chyběla, ale nic se neděje, protože spolu budeme nadále komunikovat přest tyto stránky školy a vaše maily. Prosím, zbytečně se nestresujte. Nikdo po nás nechce, abychom se naučili tuto aplikaci používat ihned. Domluvíme se proto tak, že Vám během tohoto víkendu pošlu hesla a úkolem vás bude prozatím si aplikaci stáhnout (lze buď do počítače či mobilu) a zkusit se přihlásit. V pondělí (12. 10.) byste mi pak všichni na můj mail steflovajani@gmail.com napsali, zda vám přihlášení funguje či nikoliv. V dalším týdnu výuky ve škole bychom mohli doladit případné technické problémy, pokud by nám na dálku nešly vyřešit. Přeji Vám prima víkend a věřím, že společně zvládneme výuku na dálku bez jakékoliv újmy nejen na zdraví.

S pozdravem

Šteflová Jana

 

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k usnesení vlády ČR naše škola přijala krizové opatření s účinností ode dne 12. října 2020 do dne 25. října 2020 a krizové opatření ode dne 26. října 2020 do dne 27. října 2020.

Žáci byli rozděleni následujícím způsobem:

6. A, 6. B, 7. A, 7. B
12. - 16. října 2020 – distanční výuka
19. - 23. října 2020 – výuka ve škole

Distanční výuka je ze zákona povinná.

Ve dnech 26. a 27. října 2020 je zakázána osobní přítomnost žáků základních škol na vzdělávání. Na tyto dny jsou stanoveny dny volna a nebude probíhat ani distanční způsob vzdělávání.
Žáci na distanční výuce mají odhlášeny obědy ve školní jídelně.

Mgr. Miloš Krátký
ředitel školy

 

 

AJ - 21.9. - úkol na pondělí máte v e-mailu - opakujeme zájmena osobní, přivlastňovací, zájmena v pozici předmětu. 

AJ - Hezký den všem, do mailu, na který jsem vám posílala úkoly v loňském školním roce jsem vám poslala úkol s instrukcemi. Vyplňte prosím do pondělí. V pondělí Vám pošlu ještě jeden kratičký úkol. Mějte se moc hezky a přeji všem pevné zdraví. KŠ

Milí žáci a rodiče, veškeré info k aktuální situaci jsme si sdělili do skupiny/mobilem. V případě potřeby se mrkněte do žákovské knížky, kde máte uveden kontakt na mě (mobil i email). Ráda Vám zodpovím případné dotazy. Prosím, sledujte následující dny stránky školy. Budete tam mít další informace ohledně opatření. Zatím dle všeho to vypadá tak, že se, a já doufám ve zdraví, sejdeme opět v úterý, tj. 22. 9. Povinností nás všech bude mít na sobě roušky i během výuky. Tímto vám přeji pevné zdraví. Svůj čas věnujte probranému učivu, neboť víte, že jsme měli psát tento týden testy.

Pro připomenutí:

ČJ - Grafické znázornění věty jednoduché (viz info v sešitě)

NJ - Pravidla výslovnosti. Prosím, procvičte si doma osré S (ß) i čtení těch slovíček, co jsme společně minulou hodinu zapisovali na tabuli.

Příští týden bychom si v úterý (22. 9.) napsali slibovaný test z mluvnice. Ve středu (23. 9.) krátkou písemku na pravidla výslovnosti z NJ. Jedná se o učivo, na které jsme měli psát testy již tento týden. Není to nic těžké, vše máme zopakováno. Prosím, mrkněte na to doma.

Dále vám zasílám úkoly do ČJ (do pondělí 21. 9.):

Učebnice Hravá čeština str. 74/cv. 1 a), 2, str. 76/15 a)

Dále připomínám DÚ z ČJ. Z podobných vět se bude skládat test, tak se na to mrkněte.

V DĚJEPISE si, prosím, pročtěte opakování na stránce 13-16.

Děkuji za přípravu.

S pozdravem Šteflová Jana

 

Rozvrh pro školní rok 2020/2021- ke stažení zde

Milí žáci, připomínám to, co jsme si dnes řekli úvodem. Tento týden odpadá odpolední vyučování, ve středu jsou první tři hodiny třídnické, v pátek první dvě. Zítra, tj. 2. 9., si rozdáme učebnice. Prosím, nezapomeňte mi donést vyplněný papír, projít si a zvážit kroužky. Budu ráda, pokud si nějaký fajn vyberete, ale myslete na to, že se vám nesmí krýt s rozvrhem. Přeji všem úspěšný start!

Jana Šteflová