6.B třída

TÝDEN od 10. 6. do 14. 6. :

10. 6. Př Hmyz s proměnou dokonalou - poznávačka č. 4: str. 88 až 95 + chrostíci

14. 6 - Mat 4. čtvrtletní práce

TÝDEN od 3. 6. do 7. 6. :

3. 6. Př Hmyz s proměnou dokonalou - poznávačka č. 3: str. 86, 87, 96 až 101

4. 6. - Konzultační hodiny od 15:00 do 17:00

6. 6. Fy test: teplota

TÝDEN od 27. 5. do 31. 5. :

PONDĚLÍ 27. 5. ČJ SLOHOVÁ PRÁCE

2. hodina čj opakování, písemka na přívlastek (viz probíraná látka v sešitě, příklady z DÚ, v učebnici tabulka)

Fy - probíráme teplotu

TÝDEN od 20. 5. do 24. 5. :

ČESKÝ JAZYK - PŘIPOMENUTÍ!!!!!! Nejpozději do 8. 6. mi VŠICHNI odevzdají zápisky ve čtenářském deníku. Prosím, aby tam měl každý správný počet knih, doprovodnou ilustraci, autora i nakladatelství, rok vydání. Obsah je třeba psát z vlastní hlavy, vlastními slovy a je třeba, aby měl konec. Děkuji.

ČJ - 20. 5. opakování + příprava na slohovou práci (nezapomeňte si vzít sloh!)

23. 5. PÍSEMKA ZSD + spojky!

22.5. Literatura - DÚ - pověst (vybrat libovolnou pověst z vašeho okolí, viz internetové zdroje, knihovna N. Knín, Dobříš atp.)!!!

J. Š.

TÝDEN od 13.5. do 17.5.:

13. 5. Př test: hmyz teorie od str. 75 až 79, poznávačka: vážky, švábi, termiti, škvoři, kudlanky, strašilky, rovnokřídlí

14. 5. společné focení

15.5. připomínám PROVĚRKU Z LITERATURY!!!! (viz otázky v sešitě)

16. 5. Mat test: Konstrukce trojúheníku, výšky v trojúhelníku.

TÝDEN od 6.5. do 10.5.:

6.5. KROUŽEK FLORBALU po ZOO bude!

9. 5. Fy test: výpočet hustoty (opravný termín)

9. 5. Mat test: Osová souměrnost, sčítání a odčítání úhlů

Fy - příští týden test na výpočet hustoty

Připomínám změnu v termínu konání třídních schůzek. Jsou přesunuty na termín 24. 4. od 16:00.

S pozdravem Vojíř

9. 4. Př test: pavoukovci

Př - probíráme korýše od str. 70

25. 3. Fy test výpočet objemu (kvádr, krychle)

Př - probíráme členovce - pavoukovce - pavouky

18. 3. Fy zkoušení převody jednotek objemu

TÝDEN od 4.3. do 8.3.:

5. 3. Př test měkkýši

Inf - v ÚT test na PC - složkování a typy souborů v praxi

4. 3. Př poznávačka měkkýši

Fy - probíráme výpočet objemu (krychle, kvádr)

27. 2. od 7:40 školní kolo BiO v učebně Fy a Ch (zájemci se přihlásí v pondělí na hodině Př)

21. 2. ČJ - písemka - určování slovních druhů + ZSD (podmět a přísudek)

19. 2. DĚJEPIS - písemka na Slovany, Kelty, Germány.

12. 2. DĚJEPIS - písemka Germáni.

13. 2. ČJL - zkoušení na literární žánry lyriky. Možnost zejména pro ty, kdo by si chtěli opravit známku z testu.

14. 2. ČJ - diktát. Prosím, zopakujte si vyjmenovaná slova, ve kterých někteří neustále chybujete.

Nezapomeňte se VŠICHNI připravit a vkročit do nového pololetí s co nejlepšími známkami :-) Hezký zbytek víkendu! Šteflová J.

Matematika - v době mé nepřítomnosti doporučuji prostudovat příklady z aktuální učebnice (2) stránky: 71. - 80.

S pozdravem Vojíř

4. 2. Př test : ploštěnci

- probíráme měkkýše od str. 58

28. 1. Př test: žahavci

Př: probíráme ploštěnce

Fy: probíráme hmotnost

22.1. DĚJEPIS - písemka na Kelty. Je to poslední hodnocení před pololetní klasifikací, tak se, prosím, řádně připravte. S pozdravem J. Š.

Dne 18. 1. je první vyučovací hodina - Třídnická hodina

Dne 22. 1. si napíšeme pololetní práci z matematiky.

Dne 16. 1. se s žáky zúčastníme preventivní přednášky na téma Šikana a kyberšikana.

14. 1. Fy převody jednotek

Dne 10. 1. od 16:00 se konají celoškolní konzultace.

10.1. ČJ - píšeme pravopisné cvičení na mně/mě. Nezapomeňte na úkoly na středu! Báseň Polednice se bude zkoušet tuto středu a 16. 1., tj. příští středu.

Děkuji za přípravu, J. Š.

18. 12. test: sinice, lišejníky, řasy

20. 12. test: délka

10. 12.  test: převody jednotek délky

10. 12. Př: test houby

22. 11. Fy: opravný termín testu  částicové složení látek

15. 11. v ČJ - mluvnici si napíšeme pravopisné cvičení na přídavná jména. Prosím, naučte se vzory, druhy a výjimky, co jsme procvičovali. Děkuji za přípravu, Šteflová

Dne 20.11. se konají třídní schůzky od 16:00.

Dne 16. 11. si napíšeme čtvrtletní práci z Matematiky. Látka: Učebnice č.1 do stránky 65. a Učebnice č.2 - sčítání/odčítání desetin. čísel.  Vojíř

15. 11. Fy: test  částicové složení látek

13. 11. Př: test buňka, vybírám sešity ke kontrole - doplňte si zápisy!

Př - probíráme: buňka str. 20 - 23, do sešitu nakreslit obrázky rostlinné a živočišné buňky ze str. 22

31. 10. M: zítra (1.11) si napíšeme krátkou písemku z geometrie - všichni musí mít rýsovací pomůcky! Vojíř

18. 10. Fy: test: SÍLA

Př: 16. 10. test z pracovního listu (vztahy mezi organismy, fotosyntéza, dýchání)

8. 10.  Př:  vznik života, podmínky života, projevy života, vztahy mezi organismy

20. 9. -  se koná exkurze do knihovny v Dobříši. Vyučování dle rozvrhu jen první vyučovací hodinu, následně odjezd. Na oběd budeme zpět ve škole.

Milan Vojíř

Milí šesťáci,

vítám Vás na druhém stupni základní školy.

Budeme se spolu učit angličtinu. Učebnici jste už dostali, pracovní sešit dostanete od mě ve čtvrtek 6. 9.

Na angličtinu budete potřebovat dva červené linkované sešity - jeden velký A4 a jeden malý A5. Pokud máte ještě místo ve slovníčku A4 z loňského roku, můžete pokračovat v něm. Sešity si přineste na první hodinu.

Těším se na hodiny s Vámi.

Irena Kadlecová

3. 9. 2018

Informace od J. Tyrmerové:

Vybavení na Př: - sešit formátu A4 bez linek (možno i linkovaný), nůžky, suché lepidlo v tyčince, pastelky (několik základních barev)

Vybavení na Fy: - sešit nejlépe A5 - 545 (malý čtverečkovaný), pravítko, kalkulačka je na výpočty povolena

Vybavení Tv: do tělocvičny: triko, kraťasy, tepláky či legíny, nejlépe sálovou obuv (je možné mít i jinou sportovní obuv se světlou podrážkou, cvičky nejsou vhodné)

na hřiště: pevnou sportovní obuv (jiná než do tělocvičny), oblečení možo použít stejné jako do tělocvičny + mikina a náhradní ponožky