6.B třída

21. 2. ČJ - písemka - určování slovních druhů + ZSD (podmět a přísudek)

19. 2. DĚJEPIS - písemka na Slovany, Kelty, Germány.

12. 2. DĚJEPIS - písemka Germáni.

13. 2. ČJL - zkoušení na literární žánry lyriky. Možnost zejména pro ty, kdo by si chtěli opravit známku z testu.

14. 2. ČJ - diktát. Prosím, zopakujte si vyjmenovaná slova, ve kterých někteří neustále chybujete.

Nezapomeňte se VŠICHNI připravit a vkročit do nového pololetí s co nejlepšími známkami :-) Hezký zbytek víkendu! Šteflová J.

Matematika - v době mé nepřítomnosti doporučuji prostudovat příklady z aktuální učebnice (2) stránky: 71. - 80.

S pozdravem Vojíř

4. 2. Př test : ploštěnci

- probíráme měkkýše od str. 58

28. 1. Př test: žahavci

Př: probíráme ploštěnce

Fy: probíráme hmotnost

22.1. DĚJEPIS - písemka na Kelty. Je to poslední hodnocení před pololetní klasifikací, tak se, prosím, řádně připravte. S pozdravem J. Š.

Dne 18. 1. je první vyučovací hodina - Třídnická hodina

Dne 22. 1. si napíšeme pololetní práci z matematiky.

Dne 16. 1. se s žáky zúčastníme preventivní přednášky na téma Šikana a kyberšikana.

14. 1. Fy převody jednotek

Dne 10. 1. od 16:00 se konají celoškolní konzultace.

10.1. ČJ - píšeme pravopisné cvičení na mně/mě. Nezapomeňte na úkoly na středu! Báseň Polednice se bude zkoušet tuto středu a 16. 1., tj. příští středu.

Děkuji za přípravu, J. Š.

18. 12. test: sinice, lišejníky, řasy

20. 12. test: délka

10. 12.  test: převody jednotek délky

10. 12. Př: test houby

22. 11. Fy: opravný termín testu  částicové složení látek

15. 11. v ČJ - mluvnici si napíšeme pravopisné cvičení na přídavná jména. Prosím, naučte se vzory, druhy a výjimky, co jsme procvičovali. Děkuji za přípravu, Šteflová

Dne 20.11. se konají třídní schůzky od 16:00.

Dne 16. 11. si napíšeme čtvrtletní práci z Matematiky. Látka: Učebnice č.1 do stránky 65. a Učebnice č.2 - sčítání/odčítání desetin. čísel.  Vojíř

15. 11. Fy: test  částicové složení látek

13. 11. Př: test buňka, vybírám sešity ke kontrole - doplňte si zápisy!

Př - probíráme: buňka str. 20 - 23, do sešitu nakreslit obrázky rostlinné a živočišné buňky ze str. 22

31. 10. M: zítra (1.11) si napíšeme krátkou písemku z geometrie - všichni musí mít rýsovací pomůcky! Vojíř

18. 10. Fy: test: SÍLA

Př: 16. 10. test z pracovního listu (vztahy mezi organismy, fotosyntéza, dýchání)

8. 10.  Př:  vznik života, podmínky života, projevy života, vztahy mezi organismy

20. 9. -  se koná exkurze do knihovny v Dobříši. Vyučování dle rozvrhu jen první vyučovací hodinu, následně odjezd. Na oběd budeme zpět ve škole.

Milan Vojíř

Milí šesťáci,

vítám Vás na druhém stupni základní školy.

Budeme se spolu učit angličtinu. Učebnici jste už dostali, pracovní sešit dostanete od mě ve čtvrtek 6. 9.

Na angličtinu budete potřebovat dva červené linkované sešity - jeden velký A4 a jeden malý A5. Pokud máte ještě místo ve slovníčku A4 z loňského roku, můžete pokračovat v něm. Sešity si přineste na první hodinu.

Těším se na hodiny s Vámi.

Irena Kadlecová

3. 9. 2018

Informace od J. Tyrmerové:

Vybavení na Př: - sešit formátu A4 bez linek (možno i linkovaný), nůžky, suché lepidlo v tyčince, pastelky (několik základních barev)

Vybavení na Fy: - sešit nejlépe A5 - 545 (malý čtverečkovaný), pravítko, kalkulačka je na výpočty povolena

Vybavení Tv: do tělocvičny: triko, kraťasy, tepláky či legíny, nejlépe sálovou obuv (je možné mít i jinou sportovní obuv se světlou podrážkou, cvičky nejsou vhodné)

na hřiště: pevnou sportovní obuv (jiná než do tělocvičny), oblečení možo použít stejné jako do tělocvičny + mikina a náhradní ponožky