Please install or Enable the Social Login Plugin

4.B třída

11. 12.

Na čtvrtek na Pv přinést jehlu s velkým očkem.

7. 12.

V úterý 11. 12. jedeme do hornického domečku. Součástí výletu je i malá zastávka na Sv. Hoře a v Prokopské štole. Od školy odjíždíme v 8:00, vrátit bychom se měli do 13:50. Po příjezdu žáci odcházejí domů, odpolední vyučování odpadá. Obědy budou hromadně odhlášeny.

S sebou: velkou svačinu, teplé oblečení, kapesné dle uvážení.

12. 12. test z přírodovědy - savci, ptáci, ryby - výpisky v sešitě + uč. str. 19 - 21

V příštím týdnu: 4. 12. Přírodověda

5. 12. Přírodověda

6. 12. Vlastivěda

5. 12. Mikulášská nadílka

26. 11.

Do příštího pondělí vypracovat sloh do malých slohových sešitů - Charakteristika kamaráda - držet se daných bodů, které jsme si zapsali v hodině, vše jsme si vysvětlili.

22. 11.

Informace k zítřejší Akci - Kino Anděl: Obědy jsme ponechali přihlášené, měli bychom je stihnout. Pokud máte obavy, že by vaše dítě nestihlo autobus, oběd si odhlašte.

Informace k škole v přírodě: Do 15. 12. je nutné zaplatit zálohu 1500 Kč, na stejný účet, jako v případě pomůcek, variabilní symbol je rovněž stejný (děti ho mají v ŽK). V případě, že do tohoto termínu nebudete mít zálohu zaplacenou, bude vaše místo nabídnuto náhradníkům.

Vzhledem k tomu, že se zítra neučíme, dostaly děti do pondělí vypracovat minutovky na str. 12, 13.

Příští týden máme opět v úterý i ve středu přírodovědu, v úterý budeme psát test z toho, co máme napsané v sešitě - ROSTLINY.

V úterý 20. 11. máme přírodovědu.

Vážení rodiče,

od pondělí 19. 11. budu již přítomna ve škole, proto připomínám třídní schůzku, která se uskuteční 20. 11.  ve třídě IV. B od 16hod. Schůzka bude společná, poté možno individuálně.

Akce v listopadu a v prosinci

23. 11. Cinestar Anděl - Když draka bolí hlava, odjezd v 7. 40, návrat kolem 12. 30 (s sebou svačinu, kapesné dle uvážení)

11. 12. Hornické muzeum Příbram

12. 12. Jarmark

Bližší informace budou předány na třídních schůzkách.

S pozdravem Pavla Vacková

Úkoly na příští týden: AJ:  naučit se ústně i písemně slovíčka ze 7. lekce

Čj: Zkuste dát dítěti diktát na vyjm. slova po -B. Mají ho v učebnici čes. jazyka - viz vyjm.sl. po b.

M: procvičovat dělení deseti, stem, když dělenec začíná na nuly, např.: 23O . 1O,    dále příklady typu 81O : 9 atd.

Jedná se o týden od 19.11. 2O18

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den, přeposílám úkoly na příští týden:

na pondělí - napsat krátký text do slohového sešitu o své rodině - na základě myšlenkové mapy, kterou už mají hotovou z hodině.

na úterý - čj pracovní list, který dostali dnes, cv. 1/16

Aj - znovu se učit slovíčka ze 6. lekce, píšeme je, není to jen naučit se je ústně

dále - učit se slovíčka ze 7. lekce, kterou nyní děláme.

Připomínám tř. schůzky: 2O.11. od 16 h ve třídě 4.B

Úkoly na týden od 5.11.: Mat. písemný úkol 5/35  - na pondělí 5.11.

Geometrie /pátek 9.11/ - 3/7

Na čtvrtek 8/11 na PV připravit tuto hmotu: V misce 115 g hl. mouky, 100 g soli, 11 lžiček vody, 1 lžička sluneč. oleje. Tuto směs promíchat a případně obarvit potrav. barvivem nebo temperami, Je dobré připravit dvě nebo tři várky hmoty, které budou mít různé barvy. Děkuji rodičům za pomoc.

AJ - procvičovat slovíčka ze 6. lekce!

Úkoly na středu 31.10. 2018

Angličtina: Naučit se slovíčka ze 6. lekce., Procvičovat si věty z pracovního sešitu - dvojstránka k 6. lekci.

Český jazyk: Doplňovací cvičení - vhodné výrazy doplň do obdelníků. Procvičujeme naposled částice a citoslovce. Zopakuj si vyjmenovaná slova po "L".

Matematika: Procvičuj si dělení se zbytkem - nemáme písemný úkol. Ale příští matematika - test na dělení se zbytkem a zkouškou. Už jsme jeden test psali.

Pozn.: Věnujte, prosím, pozor na hygienu vlasů, ve škole opět zhjištěny vši.

Zítra 2. 10. jedeme na výlet na farmu Soběhrdy (u Benešova). S sebou: pohodlné teplé oblečení a obutí; do batůžku: pláštěnku, svačinu, pití. Odjíždíme v 8:00 od školy, návrat ke škole ve 14:30 hod. Oběd je hromadně odhlášen. Kapesné dle uvážení rodičů.

27. 9.

Test z Vl ve čtvrtek 4. 9. uč. str. 3 - 6 + výpisky

Test z Př ve středu 3. 9. uč. str. 5 - 7 + výpisky

24. 9.

Na Pv (27. 9.) přinést bílou voskovku

19. 9. V úterý 25. 9. jedeme na dopravní hřiště do Pb, odjezd v 8 hodin, návrat kolem oběda. Odpolední vyučování proběhne podle rozvrhu. S sebou cyklistickou přilbu, vhodné (sportovní)  oblečení, psací potřeby, svačinu....

17. 9.

Ve čtvrtek 20. 9. budeme mít místo vlastivědy přírodovědu.

Připomínám testík (19. 9.) z Př.,uč. str. 3, 4 + výpisky v sešitě

11. 9. Na Pv (13. 9.) přinést špendlík s hlavičkou, rovný klacík asi 30 cm dlouhý, průměr asi 1 cm

Vážení rodiče, milí žáci,

upřesňuji seznam pomůcek pro tento školní rok.

Vv a Pv: omyvatelný ubrus, vodové barvy, tempery, kelímek, hadřík, kulatý štětec (1x slabý, 1x silný), plochý štětec (nejlépe č. 12), tužka č. 1, č. 2, voskovky, nůžky

Geo: trojúhelník s ryskou, rovné pravítko, kružítko, tužka č. 3

Čtení: mimočítanková četba individuální - stejně jako v loňském roce žáci pravidelně čtou, přečtené knihy si zapisují do deníčku, nosí je do hodin čtení, kde přibližují jejich děj a pocity z knihy

svým spolužákům (letos přečtou minimálně 1 knihu / 2 měsíce)