Exkurze do Vodního domu v Hulicích

Exkurze do Vodního domu v Hulicích 1

Dne 17. 4. se žáci 4. A, 4. B a 3. B zúčastnili exkurze do Vodního domu v Hulicích. Pro žáky byl připraven program zaměřený na poznání všech tváří vody. Zábavnou formou byli seznámeni s významem vody pro přírodu a pro člověka.

Prošli si vnitřní expozice, kde si mohli např. vyrobit mrak nebo navštívit vodní bar, kde si podle návodu zkusili zhotovit kelímek a ochutnat vodu z několika zdrojů. Podle chuti pak hádali, zda se jedná o vodu kohoutkovou, sodu nebo vodu z horských pramenů.  Součástí vnitřní expozice bylo komentované krmení raků. Zajímavý program byl pro žáky připraven i ve venkovním areálu. Na jednotlivých stanovištích byly přichystány kvízové otázky. Z každé otázky vzešlo jedno písmeno a na konci čekalo odhalení v podobě správně vyřešené tajenky. Velmi zábavné bylo závěrečné zastavení ve vodním atriu.

Datum vložení: 23. 4. 2024 12:42
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2024 12:46
Autor: Pavla Vacková

Svátek má Alexej

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce
  • Světový den svobody tisku

Zítra má svátek Květoslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den hasičů

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Svatý Kříž, ovčí střiž.

dnes, pátek 3. 5. 2024
slabý déšť, mírný západní vítr
vítrZ, 5.85m/s