Seznam pomůcek do 1. třídy (šk. rok 2018/2019)

Zobrazeno: 516

Vážení rodiče prvňáčků,

na základě dotazů rodičů si dovolím pár odpovědí, které by mohly zajímat i ostatní rodiče.

V tomto školním roce 2018/2019 jsme dlouho zvažovali, zda otevírat jednu nebo dvě 1. třídy. Do poslední chvíle totiž vždy nebývá jisté, zda nastoupí všichni žáci, a tento rok je navíc počet prvňáčků hraniční (přihlášeno 30 žáků). Rozhodli jsme se proto pro otevření jedné první třídy, kterou povede paní učitelka Naděžda Beldíková s tím, že stěžejní předměty jako je český jazyk, anglický jazyk a matematika budou půleny. Polovinu dětí na tyto předměty bude mít paní učitelka Martina Nesměráková. Rozdělení žáků do skupin proběhne podle mateřských škol, které navštěvovali. První školní den v pondělí 3. září 2018 začínáme, tak jako obvykle, od 7:40 hod. 1. třídu najdete podle směrovek, které vylepíme.

Zde se dozvíte kromě rozvrhu, organizačních záležitostí souvisejících s výukou, školní jídelnou a školní družinou i termín první třídní schůzky. Níže naleznete i seznam pomůcek, co zakoupí prvňáčkům škola a co zajistí rodiče. Na zakoupení pomůcek bude dost času, proto je uvedeno – po dohodě s tř. učitelem. Seznam zde uvádíme spíše pro případ, že už chcete něco pořídit dopředu. Zde bychom se přimlouvali za pohodlné, vzdušné, neklouzavé přezůvky a do tělocvičny obuv, která „nešpiní“ tj. nezanechává na podlaze čáry. Pro další obecnější dotazy se můžete podívat do příručky zde uvedené „budeme mít školáka“.
Malým školáčkům přejeme pohodové prázdniny a Vám spousty radosti z prvních školních krůčků Vašich prvňáčků.

S pozdravem Mgr. Augustin Kůr, zástupce pro 1. stupeň ZŠ Nový Knín

Seznam pomůcek do 1. třídy (šk. rok 2018/2019)

Zakoupí škola – balíček pro prvňáky

1. Tabulka Maja stíratelná